Студенти Универзитета у Новом Саду су део великог европског кампуса којег чини девет партнерских универзитета из целе Европе – Европске универзитетске алијансе EUGLOH. EUGLOH нуди многобројне могућности да студенти побољшају своје вештине у коришћењу енглеског језика, стекну културне компетенције и друге вештине, додатне ЕСБП бодове, обогате своје биографије и стекну нова познанства у Европи и свету.

Кроз учешће у бесплатним курсевима који су у понуди у оквиру EUGLOH алијансе студенти могу проширити досадашња знања из области својих студија и стећи нове увиде захваљујући предавачима са других EUGLOH универзитета, а већина активности је доступна онлајн (EUGLOH -> Courses and Training Opportunities).

Тренутно је отворен период пријављивања на следеће курсеве који би могли бити занимљиви нашим студентима:

• Entrepreneurial Skills (Универзитет у Лунду, хибридни мод, за студенте основних и мастер студија, од 14. октобра до 18. децембра 2024., пријаве до 15. јуна)
  • EUGLOH Summer School – LAMELIS 2024. Lasers in Medicine and Life Sciences (Универзитет у Сегедину, хибридни мод, за студенте свих нивоа студија, од 1. до 5. јула 2024., пријаве до 8. маја)
  • Financial Literacy in Health Economics (Универзитет у Новом Саду, онлајн мод, за студенте мастер и докторских студија, од 16. до 17. маја 2024., пријаве до 18. априла)
  • Management and Coordination of EU Funded Projects with the PM² Methodology – PM²4EUfunds (Универзитет у Новом Саду, онлајн мод, за студенте мастер и докторских студија, од 23. до 24. маја 2024., пријаве до 25. априла)
  • Informatics: Introduction to E-health (Универзитет у Лунду, онлајн мод, за студенте основних и мастер студија, од 30. септембра 2024. до 17. јануара 2025., пријаве до 15. јуна)