Велики успех информатичара из Србије на Олимпијади у Индонезији одржаној од 7. до 15. августа 2022. године! 🏆

Руководиоци екипе су били Марко Савић – Департман за математику и информатику, Природно-математички факултет Универзитета у Новом Саду и Павле Мартиновић – Математички факултет Универзитета у Београду.

Екипу су чинили Јован Бенгин 🥈, Матеја Вукелић 🥈 и Филип Бојковић 🥉 из Математичке гимназије у Београду, и Тони Шкријељ, ученик четвртог разреда Гимназије „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду, а сада већ наш студент.

Четворочлана екипа Србије одабрана је на основу низа такмичења овогодишњег циклуса, у организацији Друштва математичара Србије, а под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

На Олимпијади је учествовало укупно 349 такмичара из 88 земаља.