Увод у теорију бројева и алгебарске криве

AESIM-CIMPA SCHOOL

Математички институт САНУ

Математички факултет Универзитета у Београду

9.-20. СЕПТЕМБАР 2024.

Основни циљ школе је увођење основних појмова теорије бројева (аналитичке и алгебарске) и алгебарских кривих (укључујући елиптичке криве и комутативну алгебру), укључујући п-адичне бројеве и диофантске апроксимације.

Школа је намењена напредним студентима основних и мастер студија, али су добродошли и докторанти. Школа ће трајати две недеље и нуди четири двонедељна курса и три једнонедељна курса. Активности ће обухватати предавања и вежбе, али и рачунарске часове где ће полазници у малим групама радити на материјалу различитих курсева користећи рачунарски систем Sage.

Трошкови смештаја и превоза биће покривени за све одабране учеснике који нису локално смештени.

Да бисте учествовали, попуните регистрациони формулар. Примљени кандидати ће добити информацију у априлу. Предност имају пријаве из регионалних земаља у развоју.

Крајњи рок за пријаву је 30. април 2024. (до поноћи).

Контакт: aesim.bg.nt@gmail.com