Нашој привреди су потребни млади стручњаци, спремни да се даље развијају и стичу квалитетно искуство, а управо је то један од разлога потписивања споразума о сарадњи између ДДОР осигурања и три еминентна факултета Новосадског универзитета – Природно-математичког факултета и Факултета техничких наука из Новог Сада и Економског факултета из Суботице.

Уговор су потписали председник Извршног одбора ДДОР осигурања, Франческо Маши, проф. др Небојша Гвозденовић, декан Економског факултета у Суботици, проф. др Срђан Колаковић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду и декан Природно-математичког факултета у Новом Саду, проф. др Милица Павков Хрвојевић, која је том приликом рекла: „Изузетно ми је драго што данас представљам нашу кућу, Природно-математички факултет Универзитета у Новом Саду и што присуствујем овом свечаном потписивању споразума о сарадњи. Издвојила бих начин како је дошло до овог чина, јер обично две институције покушају прво да пронађу заједничке циљеве и интерес због којих би сарађивале, међутим потписивање споразума је дошло као резултат већ постојеће сарадње, на иницијативу господе Дејана Ботића и Филипа Грујића из ДДОР-а које сам упознала на Сајму пракси и стручног усавршавања на нашем факултету и који су показали иницијативу за даљом и интензивнијом сарадњом са нашом кућом. Наравно, Природно-математички факултет, као један мултидисциплинарни факултет са својих пет департмана негује различите базичне науке. Пре свега ту је Департман за математику и информатику који обухвата основну циљну групу једне осигуравајуће куће попут ДДОР-а. Нарочито ме је заинтересовала поменута алумни база која је показала да највећи број запослених у ДДОР-у долази управо са тог департмана и студентских програма као што су дипломирани математичар и дипломирани информатичар, као и са мастер студија Data Science, примењена математика, а оно што је било посебно интересантно за мене је да су се ту нашли и дипломирани биолог и дипломирани географ и геоинформатичар, дипломирани туризмолог и дипломирани аналитичар заштите животне средине што сведочи о нечему на шта сам ја јако поносна као неко ко руководи Природно-математичким факултетом, а то је да ми пре свега учимо наше студенте да мисле нарочито у времену када стара занимања нестају и потребна је брзина у прилагођавању новим условима живота и рада. Овај уговор би требало да пружи и додатне могућност стручне праксе студената Департмана за математику и информатику, помоћ при изради семинарских, мастер, дипломских и завршних радова и наравно могућности предавања стручњака из ДДОР-а код нас и обрнуто. Надам се да је ово почетак још дубље, веће и шире сарадње и да ћемо тек открити нове могућности сарадње кроз заједнички рад и партнерство.“

Изразивши велико задовољство тиме што је компанија учинила наредни корак у стварању бољег амбијента сарадње науке и привреде, председник Извршног одбора ДДОР осигурања, Франческо Маши је рекао: „Велика ми је част што представљам ДДОР, једну од водећих осигуравајућих компанија на тржишту и нашу Групу, Унипол, јер настављамо да ојачавамо сарадњу између ДДОР-а и овако значајних и угледних научних и образовних институција и то Економског факултет из Суботице, Природно-математичког факултета и Факултет техничких наука из Новог Сада. Делимо исте вредности подржавајући и охрабрујући доживотно учење и развој. „Живи као да ћеш сутра умрети. Учи као да ћеш живети вечно.“ Образовање је најмоћније оружје којим можете да промените свет и знање вам нико не може одузети, попут ваше страсти и вашег срца. Образовање поставља основу која нас учи храбрости да размишљамо ван устаљених оквира и жељи да стално мењамо своје идеје, ставове, нашу тачку гледишта и да се побољшавамо, јер када тежимо да постанемо бољи него што јесмо и све око нас постаје боље. И све што можете учинити добро, сигурно можете учинити још боље,“ и додао: „Данас сам посебно поносан јер, заједно са овако значајним научним и образовним институцијама, обележавамо почетак, потпуно сам уверен, новог пута за припрему будућих генерација стручњака у нашој индустрији, за добробит читаве земље и целокупне заједнице, имајући у виду коначни циљ – уклањања свих препрека даљем економском и социјалном зближавању.“

Да подсетимо, Природно-математички факултет годинама уназад на овакав начин учвршћује сарадњу са привредом те својим студентима омогућава праксу у модерним, успешним и перспективним окружењима, а ДДОР осигурање, као друштвено одговорна компанија, у својој стратегији сарадње са научно-образовним институцијама повезана је како са средњошколским, тако и са високошколским установама. Компанија је као један од оснивача, на иницијативу кровне новосадске научно-образовне институције – Универзитета у Новом Саду, учествовала у формирању Фондa за стипендирање и подстицање напредовања даровитих студената и младих научника и уметника који већ тридесет година успешно пружа подршку студентима.