У склопу пројекта „Имерзивне технологије за крос-културни туризам: САД и Србија на путу дигиталне трансформације“ финансираног од стране Амбасаде САД у Београду, професори са Универзитета Јужне Флориде, Школе за хотелијерски и туристички менаџмент посетили су Департман за географију, туризам и угоститељство. Професори Фаизан Али и Адам Кармер представили су могућности стипендирања мастер студија „MS in Hospitality Management“ и рада у водећим угоститељским предузећима на Флориди. Поред професора, своја непосредна искуства студирања на Универзитету Јужне Флориде представили су и њихови студенти. Департман за географију, туризам и угоститељство има димамичну сарадњу са Универзитетом Јужне Флориде и активно ради на развоју заједничких активности које ће поспешити размену студената и професора.

Студенти туризма и хотелијерства који су заинтересовани за ову могућност, за више информација могу да контактирају проф. Мирослава Вујичића (miroslav.vujicic@dgt.uns.ac.rs) и Канцеларију за међународну сарадњу ПМФ-а (iro@pmf.uns.ac.rs).