Током зимског семестра 2023/2024. године студенти Природно-математичког факултета са Департмана за математику и информатику и Департмана за географију, туризам и хотелијерство учествовали су у међународној виртуелној сарадњи у оквиру активности Let’s Talk! под менторством проф. др Љиљане Кнежевић и доц. др Драгане Вуковић Војновић. Ова активност је  део EUGLOH пројекта, на којем поред Универзитета у Новом Саду, у оквиру EUGLOH алијансе учествују универзитети из Француске, Немачке, Мађарске, Португалије, Шпаније и Норвешке.

Let’s Talk! активност окупила је студенте ПМФ-а, Универзитета Париз-Секле који координира ову активност, Универзитета Лунд и Универзитета у Сегедину. Студенти су се састајали онлајн у мањим међународним групама  током пет недеља и дискутовали су на енглеском језику о различитим аспектима интеркултуралности за које су се претходно припремали. Такође су заједнички реализовали мини пројекат у којем су представили своја сазнања о другим културама. У овим пројектима студенти су показали велику креативност и реализовали су онлајн квизове, водиче, чак и песму о интеркултуралности. У прилогу је презентација једне од учесница са ДГТХ која илуструје све аспекте пројекта.

др Драгана Вуковић Војновић, COIL координатор