• Назив пројекта: Рестаурација влажних подручја као есенцијалних комплекса одрживости дунавског басена / Restoration of wetland complexes as life supporting systems in the Danube Basin (Restore4Life)
  • Ознака пројекта: 101112736
  • Институције учеснице у пројекту: Универзитет у Букурешту (Румунија), Универзитет природних ресурса и природних наука у Бечу (Аустрија), Пољопривредни факултет Универзитета у Новом Саду, Природно-математички факултет Универзитета у Новом Саду, Свеучилиште Јосипа Јураја Штросмајера у Осијеку (Хрватска), Национални истраживачко-развојни институт за геологију и геоекологију мора (Румунија), Универзитет „Дунареа де Јос“ у Галаћу (Румунија), Национална управа за метеорологију (Румунија), Католички универзитет Ајхштет-Инголштат (Немачка), Светска фондација за природу – WWF Румунија (Румунија), Управа за воде Централне Тисе (Мађарска), Институт за пејзажну екологију Словачке академије наука (Словачка), Национални институт за геофизику, геодезију и географију – Бугарска академија наука (Бугарска), Покрајински завод за заштиту природе, F6S Network Limited (F6S, Ireland), Управа за воде Северне Мађарске (Мађарска), Софијски универзитет „Св. Климент Охридски“ (Бугарска), Национални универзитет за јавне службе (Мађарска), Јавна Установа Универзитет Црне Горе (Црна Гора), Универзитет у Сарајеву (Босна и Херцеговина), Национални центар за одрживи развој (Румунија), Високи савет за научна истраживања (Шпанија), Forschungsverbund Berlin e.V. (Немачка), Регионално удружење за заштиту природе Братиславе (Словачка), Институт за воде Републике Словеније (Словенија), Хелмхолц центар за истраживање животне средине (Немачка), Национални институт за истраживање и развој делте Дунава (Румунија), via donau – Österreichische Wasserstraßen-Gesellschaft m.b.H. (Аустрија), Министарство животне средине, вода и шума (Румунија), Архипелаг-Институт за заштиту мора (Грчка)
  • Статус у пројекту: партнер
  • Координатор пројекта: Др Михаи Адамеску, шеф истраживачког центра за системску екологију и одрживост, Румунија
  • Координатор пројекта за ПМФ: Душанка Цвијановић (Департман за биологију и екологију)
  • Пројектни позив: HORIZON-MISS-2022-OCEAN-01; Акција: HORIZON-MISS-2022-OCEAN-01-02
  • Врста пројекта: HORIZON EUROPE Иновационе акције
  • Период реализације пројекта: 2023.-2027.
  • Интернет адреса пројекта: https://restore4life.eu
  • Промо видео: https://www.youtube.com/watch?v=uNQNvaUIK90