Међуокружно такмичење из хемије за ученике средњих школа одржано је суботу, 1. априла 2023. године, на Департману за хемију, биохемију и заштиту животне средине Природно-математичког факултета у Новом Саду. Организатори такмичења су били Министарство просвете Републике Србије и Српско хемијско друштво.

Укупно је учествовао 31 ученик. Од тога је било , 5 ученика 1. разреда, 9 ученика 2. разреда и 17 ученика 3. и 4. разреда.

Такмичаре су на почетку у име домаћина поздравили помоћник директора др Татјана Ђаковић Секулић и у име организатора подпредседник Српског хемијског друштва, др Сузана Јовановић Шанта.

Затим су ученици приступили изради теста. Након теста, следио је експериментални део такмичења. Експериментални део су радили најбоље пласирани на тесту, и то четири ученика 1. разреда, четири ученика 2. разреда и пет ученика 3. и 4. разреда. Три ученика је бранило своје научно-истраживачке радове.

Најбољим такмичарима уручене су дипломе и поклон књиге. Остали су добили захвалнице Српског хемијског друштва.