Назив групе: Географски информациони системи

minu@uns.ac.rs
www.dgt.uns.ac.rs/sr_cyr/geografski-informacioni-sistemi-cir

Научна област: Геоинформатика

Делатност: Група за геоинформатику се бави прикупљањем, обрадом, анализом и презентовањем геопросторних података. Истраживања се обављају у оквиру националних, регионалних и међународних пројеката. Истовремено, група пружа стручну подршку привредним субјектима и другим организацијама чије делатности непосредно или посредно зависе од употребе географских информационих система за решавање просторних проблема. У делатности групе спадају и организовање научних скупова, семинара и предавања, израда публикација, уџбеника, монографија, приручника и др.

Новији научно-истраживачки пројекти:

• „Water shortage hazard and adaptive water management strategies in the Hungarian-Serbian cross-border region“ – руковођење пројектом (2013-2014) (PP1) – WAHASTRAT – HUSRB_1203_121_130
  • Мерење, мониторинг, менаџмент и процена ризика од сувишних унутрашњих вода у југоисточној Мађарској и северној Србији (коришћењем даљинске детекције и инфраструктуре просторних података) – учешће на пројекту HUSRB/1002/121/088 (2012-2014)
  • Пројекат Министарства науке „Лесне заравни у Србији“ – учешће на пројекту
  • Министарство науке и технолошког развоја и Влада Републике Словачке, пројекат „GIS spatial analysis of tourism areas and protected areas“ – (2010-2011), учешће на пројекту
  • Акредитован програм сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора школа за школску 2014/2015 и 2015/2016 годину „Веб ГИС и геонауке“