Факултет за науку о материјалима и инжењерство (School of Material Science and Engineering – SMSE) у склопу Ђао Тонг Универзитета из Шангаја организује седму „Zhi-Hong“ Међународну летњу школу напредних материјала. Циљ летње школе је промовисање интерактивне културне и академске размене између врхунских научника и студената дипломских и последипломских студија широм света. Летња школа обухвата двонедељни програм и одржаће се у периоду од 3.-15. јула 2022. године у онлајн формату. Тема летње школе за 2022. годину је „Напредни функционални материјали“ (Advanced Functional Materials). Од 2016. до 2019. године летњу школу је успешно похађало преко дванаест студената Универзитета у Новом Саду.

Документација за пријаву на позив обухвата:

• Биографију на енглеском језику
  • Препис оцена на енглеском језику
  • Званични доказ о знању енглеског језика (напомена: уз стандардне тестове попут IELTS, TOEFL, CET6 биће прихваћени и други сертификати)
  • Мотивационо писмо на једној страници (personal statement)

Пријаве се шаљу Канцеларији за међународну сарадњу ПМФ-а на iro@pmf.uns.ac.rs најкасније до понедељка, 13. јуна 2022. са назнаком: „За Zhi-Hong онлајн летњу школу“.

Селектовани студенти ПМФ-а који буду номиновани од стране факултета партнерима са Ђао Тонг Универзитета, биће ослобођени плаћања регистрације за учешће у Летњој школи.

Контакт имејл за додатна питања: zh_iss@sjtu.edu.cn