Научно-популарни форум ScienceGram је организован од стране Савеза студената Природно-математичког факултета Универзитета у Новом Саду уз подршку Студентског парламента и Природно-математичког факултета, са циљем подизања нивоа информисаности и стварања прилике учесницима за стицање како теоријског знања тако и практичних вештина у научним областима којима се баве. Такође један од циљева је и допринос јачању промоције науке на територији Републике Србије, научне културе и комуникације.

Пројекат је подржан од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја како прве две, тако и ове године. Током претходне две године форум је одржан два пута, а одзив заинтересованих корисника је био на веома високом нивоу.

Овогодишњи ScienceGram ће бити одржан на Златибору у студентском одмаралишту “Ратко Митровић” у периоду од 18. до 21. октобра.