Фонд „Ненад М. Kостић“ за хемијске науке награђује најбоље дипломске и мастер радове из свих области чисте и примењене хемије одбрањене на Универзитетима у Србији и Бања Луци (Република Српска). Ове године се на конкурс пријавило 17 свршених студената Универзитета у Новом Саду, Београду, Kрагујевцу и Приштини-Kосовској Митровици и Бања Луци (Република Српска) са мастер и дипломским радовима одбрањеним у периоду од 1. априла 2019. до 30. априла 2020. године.

Свршена студенткиња нашег факултета мастер биохемије Николина Тодоровић је освојила прву награду за свој мастер рад под називом „Биохемијска карактеризација молекулских детерминанти укључених у фотоконверзију, сигналну трансдукцију и стабилност хомодимерне фитохром-активиране дигуанилат-циклазе“, који је урађен под менторством др Наташе Симин, ванредног професора Природно-математичког факултета у Новом Саду са Департмана за хемију, биохемију и заштиту животне средине и др Андреаса Винклера, доцента на Техничком универзитету з Грацу (Аустрија). Универзитет у Kрагујевцу био је домаћин свечаности доделе награда Фонда „Ненад М. Kостић“ за хемијске науке која се одржала 22. септембра 2020. године. Ова награда се додељује сваке године једном добитнику.