Награда „Др Зоран Ђинђић“ за младог научника и истраживача, отишла је руке Мирјане Љубојевић, доценткиње на Пољопривредном факултету Универзитета у Новом Саду.

Добитник награде „Др Зоран Ђинђић“ за најбољи дипломски рад, мастер или магистарски рад из филозофских и социолошких наука у 2017. години је Бранко Латинчић за мастер рад „Проблем темпоралности у Ничеовој и Бергсоновој филозофији“, који је одбранио на Филозофском факултету.

Специјалну награду „Др Зоран Ђинђић“ за посебан допринос у науци у 2017. години освојио је Душан Јаковетић, доцент на Природно-математичком факултету Универзитета у Новом Саду, који је иначе и члан екипе која је добила један од пројеката H2020, вредности преко 5 милиона еура, у оквиру ког ће се бавити темом Big Data.

Додељена је и награда за најбољег студента Универзитета у Новом Саду у школској 2016/2017. години и добила ју је Тијана Зрнић, са Факултета техничких наука.