Назив групе: Саветодавне активности у развоју националног законодавства у области заштите вода

Матична институција: Природно-математички факултет

Руководилац групе: проф. др Божо Далмација

Чланови групе:

• др Милена Бечелић-Томин
  • др Срђан Рончевић
  • др Дејан Крчмар
  • мр Весна Пешић

Контакт информације:

Трг Доситеја Обрадовића 3, 21000 Нови Сад
  +381-21-485-2722
bozo.dalmacija@dh.uns.ac.rs

Научна област: хемија и заштита животне средине

Делатност:

• Развој националних подзаконских аката у области заштите вода
    • Подршка спровођењу законодавства у области заштите вода
    • Едукација заинтересованих страна

Новији научно-истраживачки пројекти:

• Развој система контроле квалитета и унапређење процеса заштите вода (ОН142058). Руководилац пројекта: др Далмација Божо. Трајање пројекта: 2006-2010.
    • Reinforcement of the laboratory for environmental protection at the faculty of science of the University of Novi Sad as a centre of excellence for environmental chemistry and risk assessment, FP6 пројекат, Природно-математички факултет – Департман за хемију у сарадњи са Fraunhofer-Gesellschaft – Gemany, University of Oxford, Department of Earth Sciences – UK и Clausthaler Umwelttechnik-Institut GmbH – Germany. Број пројекта: 043741. Трајање пројекта: 2007-2009. Носилац пројекта: Далмација Божо.
    • Стратегија водоснабдевања и заштите вода у АП Војводина, Нови Сад. Наручилац пројекта: Покрајински секретаријат науку и технолошки развој, Нови Сад. Руководилац пројекта: др Божо Даламција. Трајање пројекта: 2009.
    • Одрживо управљање акумулационим језерима у АП Војводини у циљу њиховог вишенаменског коришћења. Трајање пројекта: 2015. Број пројекта: АПВ 114-451-199/2015-03 Руководилац пројекта: др Дејан Крчмар