Назив групе: Биохемија биолошки активних природних једињења

Матична институција: Природно-математички факултет, Департман за хемију, биохемију и заштиту животне средине

Руководилац групе: проф. др Неда Мимица-Дукић

Чланови групе:

• др Наташа Симин
  • др Ивана Беара
  • др Дејан Орчић
  • др Марија Лесјак
  • др Емилија Свирчев
  • др Марина Францишковић
  • мс Кристина Беквалац
  • мс Филип Шибул
  • мс Диандра Пинтаћ
  • мс Татјана Мајкић

Контакт информације:

Трг Доситеја Обрадовића 3, 21000 Нови Сад
  +381-21-485-2757
neda.mimica-dukic@dh.uns.ac.rs

Научна област: биохемија (биохемија лековитог биља)

Делатност: Изолација и хемијска карактеризација природних производа и фитопрепарата пореклом из лековитих, јестивих зачинских и отровних биљака и гљива. Одређивање биолошког потенцијала изолованих једињења, биљних екстраката, етарских уља и других фитопрепарата.

Опрема:

• Течни хроматограф високе резолуције са DAD детектором (Agilent Technologies 1100 Series)
    • Течни хроматограф високе резолуције Agilent Technologies 1200 Series куплован са DAD детектором и 6410A TripleQuad масеним детектором са електроспреј јонским извором (ESI)
    • Систем за центрифугалну партициону хроматографију (Waters semi-preparativni tečni hromatograf kuplovan sa Kromaton centrifugom)
    • Систем за пречишћавање воде (ELGA Labwater)
      Термосајклер (Applied Biosystems)
    • Квантитативни ПЦР (PCR) (Agilent Technologies)
    • Читач микроплоча (Multiskan Spectrum – Thermo Scientific)
    • Биолошки безбедносни кабинет (ламинар) (Thermo Scientific)
    • CO2 инкубатор (Thermo Scientific)
    • Инвертни микроскоп (Leica Microsystems)
    • Систем за електрофорезу и блотинг (Scie-plas; Apelex; Consort)