Дијалог култура 29.03.2009.

Тема: ПРЕДУЗЕТНИЧКЕ ТЕЖЊЕ СТУДЕНАТА У ВОЈВОДИНИ

Гост емисије је социолошкиња др Слободанка Марков, редовни професор Универзитета у Новом Саду, ауторка истоименог научног рада. Коаутор истраживања је проф. др Смиљана Мирков. Др Слободанка Марков у емисији говори о добијеним резултатима спроведеног истраживања, а пре свега о предузетничким тежњама студената у Војводини у односу на професије за које се оспособљавају, о утицају друштвеног статуса родитеља, о роду и предузетничким тежњама студената, о утицају личног предузетничког искуства студената, о перцепцији студената друштвено-економских услова за развој приватних бизниса у нас, о перцепцији властитих способности за предузетничке подухвате и о спремности студената да стичу потребна знања за предузеништво. На крају даје портрет једног типичног студента са неизраженим предузетничким тежњама и оног са израженим предузетничким тежњама.

Кључне речи: социологија предузетништва, млади, студентска популација

Уредница и ауторка: Дренка Добросављевић

Музички уредник: Предраг Јовановић